Novatek Green Energy Sp. z o.o. vznikla v září 2009, s distribucí začala v roce 2010. Hlavním cílem firmy je dodávání plynu té nejlepší kvality zákazníkům v Polsku a v jiných evropských zemích při zachování záruky kvality, bezpečnosti a profesionální obsluhy. Firma vlastní odpovídající skladovou a logistickou infrastrukturu připravenou k realizaci dodávek plynu zákazníkům po celém Polsku a v jiných evropských zemích. 

Specializace

Specializujeme se na dodávky zkapalněného plynu. Díky využití dlouholetých zkušeností ve výrobě, logistice a prodeji mohou PAO NOVATEK a tým profesionálů v Polsku efektivně uspokojit různé potřeby jak individuálních, tak i firemních zákazníků.
 

Konkurenční převaha

Konkurenční převaha Novatek Green Energy spočívá v plynu dokonalé kvality pocházejícím z vlastních ložisek PAO NOVATEK a také ve stabilitě dodávek po celý rok za atraktivní ceny.
 

Doprava a distribuce

Plyn je do Polska přímo dodáván železniční dopravou za využití vlastních vozů určených jen pro dopravu Novatek LPG.
 

Překladové terminály

Novatek Green Energy disponuje vlastním moderním překladovým terminálem zemního plynu Novatek Jih s překládací kapacitou 15 000 tun měsíčně. Nachází se přímo u širokorozchodné železnice LHS ve stanici Gołuchów u Kielců. Navíc od roku 2014 společnost disponuje exkluzivitou na používání překladového terminálu Novatek Sever v Piórkowie k. Chruściela, který se také nachází u širokorozchodné trati. Firma rovněž spolupracuje s partnerskými terminály na území Polska.
 

Členství v organizacích 

Novatek Green Energy patří mezi členské firmy Polské organizace zemního plynu, která byla založena v roce 1996 a od té doby se aktivně zapojuje do života v palivovém odvětví. Členy organizace jsou výrobně obchodní jednotky, které se věnují nákupu, plnění do lahví a distribuci zkapalněného LPG.
 
V roce 2018 se společnost Novatek Green Energy připojila k členským firmám Polské platformy LNG, která byla založena v roce 2017. Organizace soustřeďuje prodejce z široce vnímané branže zkapalněného zemního plynu a spolupracuje se zahraničními partnery zabývajícími se podobnou činností.

logo POGP